Operasyonel Çalışma Koşulları

Şirketimizin veri merkezlerinde gerçekleştireceği ziyaret ve çalışmalar sırasında uymakla yükümlülükleri.

OPERASYONEL ÇALIŞMA KOŞULLARI

 

İşbu doküman, şirketimiz müşterilerinin şirketimizin veri merkezlerinde gerçekleştireceği ziyaret ve çalışmalar sırasında uymakla yükümlü olduğu kuralları belirlemektedir.

Müşteri, çalışmasıyla/ziyaretiyle ilgili talebini en az 3 (üç) işgünü öncesinden Şirketimiz tarafından kendisine sağlanmış olan müşteri paneli üzerinden destek kaydı açarak talep etmelidir. Talep sırasında çalışmaya katılacak kişilerin şirketimizce istenen bilgileri mutlaka iletilmelidir. Bu destek kaydına istinaden, ortak kararlaştırılan çalışma zaman aralığında müşteri kendisi ile ilgili kabinet, alan ya da sunucuda aşağıdaki kurallara uymak şartı ile çalışma yapabilir.

GENEL KURALLAR

Değerli müşterimiz, Şirketimizin Operasyonel Çalışma Koşulları sizi merkezimizdeki uygulamalar, sistemler, hizmetler, görevliler, güvenlik önlemleri gibi konularda bilgilendirerek, faaliyetlerinizi güvenli ve konforlu biçimde gerçekleştirmenizi sağlamayı ve aynı zamanda diğer müşterilerimizin güvenliğini sağlamayı hedeflemektedir. Kurallara uymanız ve görevli personelimize yardımcı olmanız size en iyi hizmeti vermemize yardımcı olacaktır.

Çalışma için mutlaka şirketimize bildirmiş olduğunuz yetkili personel/lerinizin katılımı gerekmektedir, tarafımıza bildirilen kişilerin haricinde bir katılım olması halinde, çalışmaya izin vermeme ya da söz konusu kişiyi çalışmaya dahil etmeme hakkımız olduğunu hatırlatırız.

Şirketimizin, çalışmaya katılan kişilerin kurallara uygun davranmaması halinde, söz konusu kişiyi veri merkezimizden dışarı çıkarma, bir sonraki çalışma sırasında bu kişinin katılmamasını ve değiştirilmesini talep etme hakkı bulunmaktadır.

Çalışmaya katılacak kişilerden, güvenlik amacı ile kimlik sureti, imza, kurallara uyacağına dair taahhüt v.b. alınabilecektir.

Şirketimizin ve bina yönetiminin iş sağlığı ve güvenliği, acil durum v.b. hallere ilişkin kural ve politikalarına uymakla yükümlü olduğunuzu hatırlatırız.

Bina girişleri, çalışma odaları, koridorlar ve acil çıkış yolları:

Bina girişleri, koridorlar ve acil çıkış yollarına hareketi engelleyecek, görüntüyü bozacak şekilde kutu, yapı malzemesi, bilgi işleme aygıtı ve buna benzer herhangi bir cisim bırakmayınız.

Bina içerisinde odalar dahil herhangi bir yerde başkalarını rahatsız edecek biçimde gürültü yapmayınız, yüksek sesle müzik dinlemeyiniz.

Temizlik, Çöpler ve Atıklar:

Çalışma sırasında ortaya çıkabilecek çöp ve kullanılamayan malzemelerinizi çalışma alanında bırakmayınız. Geri dönüşüme kazandırmak istediğiniz kağıt, plastik, metal ve cam atıkları geri dönüşüm istasyonlarına atabilir veya ayrıştırarak temizlik personeline teslim edebilirsiniz.

Fiziksel Güvenlik:

Şirketimizin bulunduğu veri merkezinde kartlı geçis sistemi, CCTV gibi ek güvenlik önlemlerini barındırmaktadır. Ayrıca veri merkezinin bulunduğu bina yönetimi ayrıca özel bir güvenlik şirketi aracılığıyla binanın güvenliğini sağlamaktadır. Lütfen bu kurallara uygun davranınız.

Ziyaretçi kartları kişiye özeldir, bina içerisinde kapı geçişlerinde sistem tarafından otomatik kayıt alınmaktadır, geçiş kartlarınızı devamlı olarak boynunuza asılı olarak bulundurunuz ve hiçbir durumda başkasına ödünç vermeyiniz.

Veri Merkezi (Data Center) Bölümü:

Veri merkezi bölümüne yiyecek ve içecek ile girmek yasaktır.

Veri merkezi bölümünde şirketimiz personelinin refakati olmadan çalışma yapılması yasaktır.

Sigara Kullanımı:

Şirketimiz veri merkezleri ve ofis alanları içerisinde, merdivenlerinde ve çatısında sigara içilmesi yasaktır.

İş Sağlığı ve Güvenliği :

Çalışmalarınız sırasında gerekli her türlü iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini almakla yükümlü olduğunuzu, güvenliği tehdit eden ya da gerekli tedbirlerin alınmadığı hallerde çalışmanızı durdurabileceğimizi ve oluşabilecek kazalardan sizin sorumlu olacağınızı hatırlatırız.

ŞİRKETİMİZ VERİ MERKEZLERİNDE SAĞLANAN OLANAKLAR

Çalışma Ortamı:

Ofislerde mutfak ve WC mevcuttur. Buraların temizliği günlük olarak temizlik görevlisi tarafından yapılmaktadır. Mutfak bölümünde buzdolabı, sıcak-soğuk su sebili ve su ısıtıcısı mevcuttur.

Misafirlerimiz ve müşterilerimiz için bir kablosuz ağ mevcuttur.

Acil Durumlar:

Şirketimizin bulunduğu veri merkezlerinin yangına karşı risk analizleri yaptırılmıştır

Veri merkezinde yangın çıkışlarını gösteren panolar ve acil çıkış işaretleri bulunmaktadır. Acil durumda merdiven kovası kullanarak ya da acil çıkış ikaz tabelalarını izleyerek yangın merdiveni kullanılarak bina terk edilebilir.

Teknik Donanım:

Şirketimizin bulunduğu veri merkezlerinde, çalışanlar ve donanım için; iklimlendirme, yangın algılama, otomatik yangın söndürme, yük taşıma, kesintisiz enerji, haşere kontrol sistemleri kurulmuş ve düzenli olarak bakımları yapılmaktadır.

Güvenliğiniz için CCTV ve kartlı geçiş sistemleri mevcuttur.

Şirketimiz ile ilgili talep ve şikâyetlerinizi size sunulan müşteri paneli üzerinen ya da destek@mailbox.com.tr adresine elektronik posta atarak ya da müşteri hizmetlerimizi arayarak bildirebilirsiniz.