SSL Sertifikası

Giriş Seviyesi SSL Sertifikaları

En çok seçilen
Comodo SSL
Comodo SSL
PositiveSSL (DV)
$ 62,00 / Yıllık
Satın Al
 • Onay tipi: DV
  Garanti: 50.000 $
 • Mobil Uyumlu
  Site Mührü
En iyi fiyat
RapidSSL Certificate
RapidSSL Certificate
RapidSSL Certificate
$ 25,00 / Yıllık
Satın Al
 • Onay tipi: DV
  Garanti: 10.000 $
 • Mobil Desteği
  Site Mührü
Özel
GeoTrust QuickSSL
GeoTrust QuickSSL
GeoTrust QuickSSL
$ 95,00 / Yıllık
Satın Al
 • Onay tipi: DV
  Garanti: $500,000
 • Mobil Uyumlu
  Site Mührü
Domain Validated (DV) Sertifikalar ( Domain Doğrulamalı)


Sitenizi korumanın kolay ve ekonomik bir yolu!
Alan Adı Onaylı (DV) sertifikalar, web sitenizi endüstri standardı 256 bit şifrelemeyle güvenli hale getirmenin hızlı ve basit bir yoludur. Bu SSL sertifikalarından birini edinme süreci son derece kolay ve genellikle sadece standart bir e-posta ile doğrulaması gerçekleştirilir. Dosya tabanlı bir kimlik doğrulama yöntemi kullanılabilir ya da DNS doğrulama yapılabilmektedir. 
Güvenilir Sertifika Yetkililerimizden (CA) bir DV sertifikası almak için yapmanız gereken tek şey korumak istediğiniz alanın sahibi olduğunuzu kanıtlamaktır. Kapsamlı bir doğrulama süreci gerekmediğinden, DV sertifikaları dünyadaki en uygun fiyatlı SSL türüdür.

Birinci sınıf Alan Adı Onaylı bir (DV) sertifikası için, Comodo SSL Sertifikası'ndan başkasına bakmanıza gerek yok!
Bu sertifika, sektörün en iyilerinden, 250.000 $ garantisiyle desteklenen birinci sınıf şifreleme sunar. Daha da iyisi, bu premium sertifikayı birkaç dakika içinde sitenize ekleyebilirsiniz. Şifrelemenin yanı sıra, bu sertifika müşterilerinize sitenizin önde gelen bir İnternet güvenliği uzmanı tarafından incelendiğini gösterecek ve böylece sizinle iş yapmanın güvenli olduğunu bileceklerdir. Bu sertifika, müşterilerinin en değerli bilgilerine değer veren, genç ancak büyüyen bir e-ticaret sitesi için ideal bir sertifikadır.

RapidSSL®, bir SSL endüstrisinin temelidir. Bu düşük maliyetli sertifika seçeneği, standart 256 bit ile şifrelenmiştir ve dünyadaki en popüler Alan Adı Doğrulanmış (DV) SSL sertifikalarından biridir. Son derece hızlı düzenleme süreci ve süper uygun fiyatı ile bilinir. Tüm tarayıcıların % 99'u bu sertifikayı tanır ve giriş düzeyi web siteleri için ideal bir çözümdür.

Bu popüler sertifika, 256 bit şifrelemeye kadar bir tam nitelikli alan adını (www veya www olmayan) güvence altına almanıza olanak tanır. GeoTrust® sektördeki en güvenilir isimlerden biridir ve müşterileriniz sitenizin böylesine birinci sınıf bir marka tarafından korunduğunu bilerek anında güvence hissedeceklerdir. Hepsinden iyisi, QuickSSL Premium, doğrulama işlemi için yalnızca basit bir alan doğrulaması gerektirdiğinden, genellikle 10 dakikadan daha kısa bir sürede verilir. GeoTrust® QuickSSL Premium, bütçe dostu bir fiyata daha premium bir marka isteyen küçük ve orta ölçekli çevrimiçi işletmeler için mükemmel bir seçenektir.

SSL NEDİR?


Yukarıdaki resimde görüldüğü üzere SSL,  gönderdiğiniz verileri veya müşterinizin gönderdiği formları 128-256 bit ile şifreleyerek sunuculara ulaşmasını sağlar. Bu yüksek düzeydeki şifreleme sistemi kırılması çok zor hatta imkansız denilebilecek kadar zordur. SSL ile gönderilen bilgi sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Veri/bilgi, gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

Başlıca SSL kullanım alanları.

 • Websitesi bilgi güvenliği.
 • Seo(Google ssl kullanan sitelere + repütasyon sağlanacağını bildirmiştir).
 • E-ticaret Siteleri.
 • Bankacılık veri işlemleri.
 • Sunucu güvenliği
 • E-posta güvenliği.

SSL Türleri

SSL sertifikaları DV SSL, OV SSL, EV SSL, Multi Domain (SAN) SSL, Wildcard SSL ve kod imzalama sertifikaları gibi çeşitli türlere sahiptir. SSL Sertifikaları için sunulan türlerin her biri, farklı bir doğrulama düzeyini temsil eder, farklı güvenlik düzeylerine sahiptir.

Alan adı doğrulama için DV, OV, EV SSL sertifikaları,

Birden fazla alan adı için Multi Domain SSL sertifikaları,

Alt alan adları (subdomain) için Wildcard SSL sertifikaları tercih edilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Aradığınız soruların cevabı burada olabilir.

SSL Sertifikası nasıl kurulur?
 • SSL Sertifikası kurulumu, web sitenizin bulunduğu platform ve kullanmakta olduğunuz hosting kontrol panelinin işlevlerine göre değişkenlik göstermektedir. 1. aşama hosting panelinizden CSR oluşturmanız. 2. aşama CSR kodunu tarafımıza ulaştırmanız. 3. aşama göndermiş olduğunuz CSR kodunuzun karşılığını SSL sertifikanızın tarafınıza gönderimi. 4. aşamada ise gönderdiğimiz SSL sertifikasını hosting panelden yüklemeniz gerekmektedir.

SSL Sertifikası nasıl alınır?
 • Size uygun SSL sertifikasını sitemizden sipariş ettikten sonra, hosting panelinizden CSR Kodu üreterek SSL Sertifikası kurulumunuza başlamış olursunuz.

Onay tipi DV (Domain Validation Nedir?)
 • SSL sertifikanız yalnızca e-posta veya DNS doğrulama yoluyla onaylanır.

SSL süreci ne kadar sürüyor ?
 • Eğer hosting hizmeti tarafımızdan alınıyor ise CSR kodunu sizin yerinize üretip gün içerisinde aktif ediyoruz. Almış olduğunuz SSL, firma doğrulamalı (OV) bir SSL ise işlem süreci 1 ila 4 gün arasında sürmektedir.

SSL Sigorta Bedeli Nedir? Neye göre belirlenir?
 • SSL sertifikasını üreten firmalar, kendilerinden kaynaklı oluşabilecek (şifre kırılması vb,) nedenlerden dolayı zarar görmeniz durumunda bu zararı karşılamak üzere bir sigorta bedeli belirlemektedir. Sertifika fiyatlarına ve özelliklerine göre bu bedeller değişmektedir.

Yeşil Adres çubuğuna sahip olmak için hangi SSL sertifikasını almalıyım?
 • Yeşil adres çubuğu, sadece EV SSL ürünlerimizde bulunmaktadır. Bunun için şirket olmak gereklidir. OV sertifika sınıfındadır (organisation validation). Şirket evraklarınızı göndererek bu sertifikayı edinebilirsiniz.

SSL Sertifikaları Tüm bankalarla uyumlu mu?
 • Evet, sunduğumuz tüm SSL sertifikaları bankalar ile uyumludur.